Dit is de website van de orthodoxe communauteit van de H.H. Jacobus de Meerdere en Paraskeva  en is een parochie in  oprichting en draagt daarom de titel “communauteit”. Deze communauteit behoort tot het Aartsbisdom van België (Oecumenisch Patriarchaat). Ze heeft tot voornaamste doel de integratie van de orthodoxe gelovigen van de stad en streek in het liturgisch leven volgens de traditie van de Heilige Orthodoxe Kerk. De diensten zijn daarom ook in het Nederlands.

KALENDER VAN DE COMMUNAUTEIT

Woensdag 15 november
Begin van de Kerstvasten

Zondag 19 november
24e Zondag na Pinksteren, 9e na het Kruis, toon 7
10.30 uur Metten, aansluitend Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Ef II, 14-22 – Evangelielezing: Luc VIII, 41-56

Zondag 3 december
26e Zondag na Pinksteren, 11e na het Kruis, toon 1
10.30 uur Metten, aansluitend Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Ef V, 9-19 – Evangelielezing: Luc XII, 16-21

Zondag 17 december
28e Zondag na Pinksteren, 13e na het Kruis, Zondag van de Voorvaderen, H. Profeet Daniël en de drie jongelingen,
H. Dionyssius van Egina, toon 3
10.30 uur Metten, aansluitend Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Kol III, 4-11 – Evangelielezing: Luc XIV, 16-24

Maandag 25 december
GEBOORTE VAN ONZE HEER, GOD EN REDDER JEZUS CHRISTUS
Geen dienst

Zaterdag 6 januari
DE THEOFANIE VAN ONZE HEER EN REDDER JEZUS CHRISTUS
Geen dienst

Zondag 7 januari
31e Zondag na Pinksteren, Synaxis H. Johannes, Heilige Glorierijke Profeet, Doper, Voorloper, toon 6
10.30 uur Metten, aansluitend Goddelijke Liturgie en Waterwijding; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Hand XIX, 1-8 – Evangelielezing: Joh I, 29-34

Zondag 21 januari
33e Zondag na Pinksteren, toon 8
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: I Tim, IV, 9-15 – Evangelielezing: Lc XIX, 1-10

Zondag 5 februari
Zondag van de Verloren Zoon, toon 2
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: I Kor, VI, 12-20 – Evangelielezing: Lc XV, 11-32

Maandag 19 februari
Begin van de Grote Vasten

Zondag 25 februari
1e Zondag van de Vasten, Zondag van de Orthodoxie, toon 5
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Heb XI, 24-26, 32-40 – Evangelielezing: Joh I, 43-51

Zondag 4 maart
2e Zondag van de Vasten, H. Gregorius Palamas, toon 6
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Heb I, 10-14; II, 1-3 – Evangelielezing: Mc II, 1-12

Zondag 18 maart
4e Zondag van de Vasten, H. Johannes Climacus toon 8
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Heb VI, 13-20 – Evangelielezing: Mc IX, 17-31

Zondag 25 maart
De Verkondiging aan de Alheilige Moeder Gods en altijd-Maagd Maria
Geen dienst

Zondag 1 april
Palmzondag, Paastoon
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Fil IV, 4-9 – Evangelielezing: Joh XII, 1-18

Grote Week: 2-7 april
Geen diensten

Zondag 8 april
PASEN
Geen dienst

Zondag 22 april
Zondag van de Myrondraagsters, 3e Zondag van Pasen, toon2
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Hand VI, 1-7 – Evangelielezing: Mc XV, 43-47; XVI, 1-8

Zondag 6 mei
Zondag van de Samaritaanse, 5e Zondag van Pasen, toon 4
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Hand XI, 19-30 – Evangelielezing: Joh IV, 5-42

Zondag 13 mei
Zondag van de Blindgeborene, 6e Zondag van Pasen, toon 5
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Apostellezing: Hand XVI, 16-34 – Evangelielezing: Joh IX, 1-38

Zondag 27 mei
PINKSTEREN
Geen dienst

Maandag 4 juni
Begin van de Apostelvasten (t/m 28 juni)

Zondag 24 juni
4e Zondag na Pinksteren, Geboorte van de Voorloper Johannes de Doper, toon 3
10.30 uur Metten, Goddelijke Liturgie; daarna ontbijt
Lezingen: Rom XII, 11-14; XIV, 1-14 – Evangelielezing: Luc I, 1-25;57-68;76-80
Vandaag vieren we: